Popularne mieszkania deweloperskie

Budownictwo mieszkaniowe od wielu lat przeżywa bardzo dynamiczny rozwój. Zwłaszcza na Śląsku na przykładzie wielu miast widać, jak dobrze ma się rynek deweloperskich mieszkań. Kto je kupuje? Przede wszystkim ludzie młodzi, a dokładnie młode pary, rodziny z dziećmi, ale też single. Spora część nabywców to również osoby kupujące mieszkanie pod wynajem. Sprawdźmy, jakie mieszkania kupujemy obecnie najchętniej i jakie inwestycje mieszkaniowe w regionie śląskim są godne uwagi.

O kawalerkach słów kilka

Kawalerki to mieszkania kupowane zwłaszcza pod wynajem. Zdecydowanie rzadziej kupujemy je dla siebie. Dzieje się tak z uwagi na szerokie zainteresowanie wynajmowaniem kawalerek przez singli, zwłaszcza uczących się w szkołach wyższych.

Mieszkania dwu, trzy oraz czteropokojowe

W takiej właśnie kolejności wygląda popularność większych powierzchni mieszkalnych. Metraż, jakie potrzebujemy zazwyczaj uzależniony jest od wielkości rodziny. Dużym zainteresowaniem cieszą się lokalizacje nie tylko w centrum miast, ale również na ich obrzeżach. W drugim wypadku potencjalni nabywcy wymagają jednak dobrego skomunikowania miejsca zamieszkania z resztą miasta oraz innymi miastami w regionie. Jeśli planujesz kupić mieszkanie w Zabrzu warto zajrzeć do ofert renomowanego dewelopera Trojan, który oferuje mieszkania w przystępnej cenie. Posiada kilka atrakcyjnych inwestycji mieszkaniowych w tym mieście, a dokładnie osiedla: Żyj Kolorowo, Słonecznie Wzgórze, Arabella Dom oraz wielorodzinny kameralny budynek w przygotowaniu przy zbiegu ulic Sienkiewicz oraz Jagiełły.