Wynajem czy kupno mieszkania? Co się bardziej opłaca?

Kupno mieszkania od dewelopera, dla wielu młodych ludzi wydaje się marzeniem niemożliwym do spełnienia. Bank nie zawsze orzeka zdolność kredytową, oszczędności są zbyt niskie, więc wielu skazanych jest na wynajmowanie mieszkania. Tymczasem, deweloper Trojan wyciąga pomocną dłoń i oferuje niezwykle korzystną usługę.

Nowa usługa na rynku

Deweloper Trojan oferuje sprzedaż nowych mieszkań, ze spłatą w systemie ratalnym. Żeby dowiedzieć się wszystkich szczegółów, należy udać się do siedziby biura i dokładnie wypytać o ofertę. Usługa polega na nabyciu prawa własności, wraz z zobowiązaniem do spłacania rat. Jest to korzystna forma dla tych, którzy obawiają się o możliwość o zaciągnięcia kredytu w banku. Jeżeli interesują nas nowe mieszkania w Zabrzu, Gliwicach i Tychach, warto rozważyć taką propozycję.

Co jest tańsze?

Myśląc o zakupie nowego mieszkania na raty, nasuwa się podejrzenie zbyt dużej wysokości kosztów rat, jakie będzie trzeba spłacać. System ratalny nie musi jednak oznaczać wygórowanych spłat. Jest to opcja o wiele bardziej korzystna, niż wynajem mieszkania. Koszty raty potrafią być o wiele mniejsze, niż koszty wynajmu mieszkania. Dla przykładu, w Katowicach, kwota raty może wynosić już od 862 zł miesięcznie, w Tychach od 659 zł, w Gliwicach od 529 zł, a nowe mieszkania w Zabrzu można pozyskać już od 487 zł. Kwoty te są rzeczywiście niższe, niż opłaty, jakie należy ponieść podczas wynajmowania mieszkania. Dodatkowo, po spłaceniu ostatniej raty, jesteśmy posiadaczami mieszkania. W przypadku wynajmu, nawet jeżeli wynajmujemy mieszkanie przez taki okres, ile spłacalibyśmy raty, po upływie tego czasu nie dysponujemy własnym mieszkaniem.